tana keleova vasilkova name

MOJA ZÁHRADA

248
Vyšlo: 2019/10

MOJA ZÁHRADA

Miesto, kde sa spomalí čas. Kde sa dejú zázraky. Opojne to v nej vonia a svet zostáva bokom. Je len záhrada a ja. Šepkajúce kvety, motýle, ktoré sú trochu popletené a prelietajú z kvetinky na kvetinku, pretože by chceli sedieť naraz na všetkých. Čmeliaky popíjajúce sladký nektár. Záhrada je samostatný svet plný slobody, no aj v nej platia isté pravidlá. Je to ako so vzťahmi. Keď si človek záhradu nečičíka, nepestuje, nestará sa o ňu, časom stráca svoj pôvab. Zároveň jej treba ponechať aj určitú voľnosť, aby sa mohla rozrastať a potešiť srdce. Presne ako vo vzťahoch. Keby mi niekto v mojej tridsiatke povedal, že zo mňa bude záhradníčka, len by som sa neveriacky zasmiala. No ako plynul čas a mne pribúdali rôčky... Stalo sa.
Na stránkach tohto zápisníka sa dočítate o mojich obľúbených kvetinkách aj o tom, ako sa o ne starám. Pripájam aj fotky, pretože na besedách sa ma na ne často pýtate. Nikdy nezabudnem na to, ako mi raz istá pani povedala, že svoju záhradu vysadila podľa jednej z mojich kníh. Aj v tomto zápisníku nájdete nejaké malé inšpirácie. Listujte v ňom s rovnakou láskou, s akou ja pestujem kvety, s akou som písala tieto riadky, a zapisujte si doň všetky svoje výnimočné chvíle, postrehy a pocity. Jednoducho, čo len chcete. Poteší ma to.

 

 

Február – šípky

Február je mesiac zimy a mrazu. Ak nie sme na lyžovačke, najradšej sa babuším do deky, chlipkám bylinkový čaj s medom a čítam nejaký dobrý román. Prípadne knihy o kvetinkách, pretože po najkratšom mesiaci v roku prichádza oteplenie a jar spolu s prvými prácami v záhrade. Ale aj február treba prežiť a počas chladných dní ma ešte stále spiaca príroda láka na prechádzky. Očami hľadám niečo veselé, svieže, čosi, čo mi poteší zrak a pohladí dušu. Červené šípky obalené námrazou, to je vždy nádhera! Neprestávam žasnúť, aký šikovný umelec je mráz, ako obratne narába svojím čarovným štetcom...

Odolnosť šípok nachádzam aj v knihe Nataša. Úžasná žena, ktorá sa nedala zlomiť, hoci ju život skúšal znova a znova... Vždy zostala silná a sama sebou.